Dł. 41,6cm, dł. bez pochwy 37,6cm, szer. głowni 3,2cm. Kindżał rosyjski najprawdopodobniej Dagestan około 1850-1870 roku, wykonanie luksusowe o którym świadczy oprawa wykonana w srebrze, cyzelowana i zdobiona technika niello na całej długości pochwy i rękojeści, srebro złocone na całej powierzchni kindżału, zdobienia florystyczne zdobione Niello, rękojeść zdobiona charakterystycznymi dwiema wypustkami. Głownia obosieczna, z dwoma zboczami, dokoła nich widoczna inskrypcja.
Cena wywoławcza
2500.00 zł zł